Futboll Seria A Sport

Igli Tare “kursen” Lazion, shumë pranë akordit me sulmuesin e skuadrës së njohur

Igli Tare është në kërkim të lojtarëve që do të ketë në dispozicion skuadra e tij për sezonin e ardhshëm dhe për këtë po planifikon të sjellë lojtar të cilët janë me kosto të ulët dhe me cilësi të lartë.

Lajmi më i fundit i publikuar nga “Tuttomercattoweb” raporton se drejtori sportivështë në kontakt me sulmuesin Ëesley del Bruges, i cili shihet si një pasues shumë i mirë i Ciro Immobile-s.

Marrëveshja mund të arrihet deri në shifrën e 5 milion eurove dhe 1,5 milion të tjera që do të jenë në formë bonusi. Lojtari në fjalë është vetëm 21 vjeç dhe aktivizohet te skuadra e Club Brugge në Belgjikë.

 

Related posts

20 VJEÇARI LUAJTI 3 MIQËSORE/ Lojtari i Anglisë fiton çmimin “Talenti Irlandez i Vitit”

Delo.autor

Fate të kryqëzuara, Lazio-Inter dhe përballja e vitit 2005

Sadik.Autor

Pep Guardiola njihet për punën me lojtarët e rinj/ Këta janë 5 talentet premtues të Manchester Cityt

Sadik.Autor

Leave a Comment