Futboll Sport

Kupa e Botës/ Rusia ngacmohet nga mbrojtësi turk

Mbrojtësi i Turqisë Hasan Ali Kaldırım ka provokuar Rusinë duke thënë se kombëtarja e vendit organizator të Kupës së Botës është e përfshirë nga nervozizmi para miqësores mes dy ekipeve. Rusia do të përballet me Turqinë në “CSKA Arena” më 5 qershor.

“Mua do të më pëlqente që t’i uroja Rusisë suksese. Ne e shikojmë që ata janë nervozë, por unë shpresoj që të bëjnë mirë në Kupën e Botës. Kjo është ndeshja e tyre e fundit përpara turneut dhe unë shpresoj që ata do të bëjnë një paraqitje të mirë në këtë kompeticion”, tha lojtari.

Mbrojtësi 28 vjeçar tregon se atij i vjen keq që Turqia nuk arriti të kualifikohej në garën më të rëndësishme të planetit, por ai është optimist për të ardhmen.

“Objektivi ynë është që t;ia dalim në Kampionatin Evropian të 2020. Ne jemi një ekip i ri dhe ne do të rritemi edhe më shumë nën drejtimin trajnerit tonë”, vazhdoi Kaldırım. Përballja e parë e Rusisë në btoëror do të ejtë sfida hapëse ndaj Arabisë Saudite më 14 qershor. Në grupin A, bëjnë pjesë edhe Egjipti dhe Uruguai.

Related posts

Probleme teknike, pezullohet teknologjia e vijës fatale në Francë

Q.Autor

(FOTO-LAJM) Mahniti gjithë botën e futbollit me talentin e tij, ja karriera e të magjishmit Ricky Kaka nëpërmjet fotove

Q.Autor

Hafizi: Te Partizani u ndje mungesa e Asanit, Kukësi duhej të synonte më shumë

Isa.Autor

Leave a Comment