Cudirat e Boterorit Futboll Sport

Lojtari meksikanë thyen rekord, merr kartonin e verdhë më të shpejtë në historinë e Botërorit

Jesus Gallardo lojtari iMeksikës është ndëshkuar me karton të verdhë menjëherë pas 15 sekondave të fillimit të ndeshjes.

Ndeshja, u zhvillua sot ku Suedia fitoi më rezultat 3-0, duke e siguruar si e para kualifikimin për në fazën tjetër të Botërorit.

Suedia dhe Meksika ishin në Grupin F, ku ishte edhe Gjermania por që u eliminua nga kjo garë pas humbjes 2-0 kundër Koresë se Jugut

Related posts

Vazhdon tmerri në PSG, lëndohet edhe Mbappe

Q.Autor

Shokohet Vllaznia në “Selman Stërmasi”, Partizani shënon golin e dytë

Sadik.Autor

Fatkeqësi në familjen e presidentit, FSHF vendos shtyrjen e ndeshjes

Sadik.Autor

Leave a Comment