Futboll Sport

Ndëshkimi i Shaqirit dhe Xhakës, kongresmeni amerikan shfaqet duke bërë… SHQIPONJËN

Pas vendimit të Federatës Ndërkombëtare të Futbollit, FIFA, që gjobiti futbollistët Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka për festimin e tyre duke bërë simbolin e shqiponjës, ka pasur një sensibilizim të gjerë.

Një ndër mbështetësit të këtij gjesti ka qenë edhe kongresmeni amerikan, Eliot Engel .Engel, ka formuar shqiponjën me duar pas fitimit të mandatit në Kongres.

Më poshtë mund të shikoni disa fotografi nga ky moment.

 

Related posts

“FRIGORIFERI” MAGUIRE/ Mister 90 milionë euro që po luan si diletant (VIDEO)

Delo.autor

Nuk ndalet Man City, Jesus shënon golin e tretë (VIDEO)

Sadik.Autor

Sulmi ndaj Icardi-t: Facchetti do ta kishte rrahur, s’mund të vazhdohet kështu

Q.Autor

Leave a Comment