Bundesliga Futboll Sport

Nëse Lewandowski largohet, Bayern Munchen ka 7 alternativa “big”

Timo Werner – RBL Leipzig

Werner, 22 vjeç, është kandidati kryesor. Ai iu bashkua rivalëve të Bundesliga, RB Leipzig nga Stuttgart për 10 milionë euro në vitin 2016, i cili në atë kohë sapo kishte pësuar rënie nga fluturimi i lartë. Ëndrra e presidentit, Uli Hoeness është një simpatizant i sulmuesit gjerman kështu që nëse Lewandowski largohet, Bayern do të bëj gjithçka për të sjellë Werner, sigurisht në përputhje me politikën e tyre të fundit të transferimit.

Paolo Dybala – Juventus

Drejtori Ekzekutiv Karl-Heinz Rummenigge i tha “Corriere dello Sport” vitin e kaluar: “Nëse ka një lojtar që do të doja ta sjell në Bayern, atëherë mendoj për Dybala”. Bayerni ka bërë shumë biznese me gjigantët italianë në vitet e fundit, duke blerë si Kingsley Coman dhe Arturo Vidal, ndërsa shitën Medhi Benatia dhe Douglas Costa për një tarifë rekord të klubit verën e kaluar. Dybala dhe Leëandoëski do të jenë me vlerë të një shume të ngjashme parash, duke shtyrë barrierën prej 100 milionë eurosh, por ndryshe nga sulmuesi kryesor i Bayern, argjentinasi është vetëm 24 vjeç.

Gareth Bale, Karim Benzema – Real Madrid

Nën kontratë deri në vitin 2021, ka ende një mundësi të fortë që Lewandowski të qëndrojë në Bayern, veçanërisht nëse trajneri i ri në Real Madrid nuk është një admirues. Nëse interesi i Realit vazhdon, bavarezët do të kërkojnë që të përfshijnë lojtarët si Benzema ose Bale në marrëveshje. Bale e ka rritur ndjeshëm vlerën e tij pas dopietës në finalen e Champions League, ndërsa Benzema ka ardhur nën kritika pas një sezoni relativisht të dobët në Real, por do të ishte një opsion i mirë dhe është një mik i ngushtë i Franck Ribery.

Andrej Kramaric – Hoffenheim

Bayerni ka nënshkruar me disa lojtarë nga Hoffenheim me Sule, Sebastian Rudy dhe Sandro Wagner të gjithë duke e bërë këtë lëvizje që nga vera e kaluar dhe ish-sulmuesi i Leicester, Kramaric mund të fluturojë drejt Bayern. Trajneri i Hoffenheim, Alexander Rosen tha se klubi kishte hedhur poshtë një ofertë prej mbi 30 milionë euro për kroatin nga një klub italian. Përkundër dështimit për të bërë përshtypje gjatë kohës së tij në Angli, Kramaric mund të jetë me interes për Bayern, pasi ai debutoi për Kroacinë nga Niko Kovac, trajneri i ri i Bayern.

Anthony Martial – Manchester United

Bild pretendon se United janë klubi i vetëm i lumtur për të ofruar 100 milionë euro për të joshur Lewandowski-n. Nëse ka pasur një kandidat për një shkëmbim, Bayern kanë treguar një pëlqim për Martial në të kaluarën. Kjo është një lloj marrëveshjeje që do të nxiste Hoeness dhe Rummenigge për të marrë më të mirën nga një lojtar i talentuar, i cili është i pakënaqur në “Old Trafford”.

Ante Rebic – Eintracht Frankfurt

Rebic shënoi dy herë për Eintracht Frankfurt në Kupën e Gjermanisë ndaj Bayern (3-1) dhe shkëlqeu kundër Brazilit të dielën. Ndërsa Kovac ka premtuar se nuk do të marrë me vete ndonjë lojtar të Eintracht në Mynih, kurrë nuk mund të thuash kurrë në futboll. Rebic, i cili ka një kontratë deri në vitin 2021, tha pas finales së kupës: “Është kënaqësi të punosh me Niko. Ai është në Bayern dhe do të shohim se çfarë do të sjellë sezoni i ri”.

Related posts

Real Madrid planifikon skuadrën e 2018/19: Një anësor, një sulmues

Sadik.Autor

Sampdoria-Napoli/ Vendasit s’fitojnë prej 14 ndeshjesh ndaj “axurrëve”

Isa.Autor

Mohamed Salah e nis titullar ndaj rusëve/ Shtohet optimizmi tek Egjipti

Sadik.Autor

Leave a Comment