Futboll Sport

Nis pjesa e dytë, Franca e Argjentina në kërkim të golit të fitores

Po luhet takimi i parë i fazës së 1/8-ave të Kupës së Botës, me shortin që është treguar i pamëshirshëm, duke përplasur dy kombëtare që në letër duhet të ishin pjesë e finales së madhe të Kupës së Botës.

Francë-Argjentinë, një duel që kalon përtej fushave të blerta. Histori, gola dhe spektakël ka dhuruar gjithmonë kjo përballje.

Nga njëra anë Antoine Griezmman dhe Pogba ndërsa në kahun tjetër, Lionel Messi me shokë do të tentojnë të bëjnë mrekullinë, vetëm pak ditë pas asaj fitoreje drithëruese ndaj Nigerisë.

46′ Nis pjesa e dyte

Related posts

“Çmendet” Elseid Hysaj/ Lojtari i Kombëtares “harron” Napolin dhe DËFREHET me…(FOTO)

Isa.Autor

SHKRUHET HISTORIA NË FUTBOLL/ Po bëhet virale, një 13-vjeçar debuton me skuadrën profesioniste (VIDEO)

Delo.autor

Benzema drejt largimit nga Reali, Anglia destinacion i mundshëm

Q.Autor

Leave a Comment