Futboll Premier League Sport

PSG interesohet për mesfushorin e Chelseat

​PSG e do me çdo kusht Kanten në “Parc des Princes”.

Trajneri Thomas Tuchel e do te Paris Saint-Germaini mesfushorin e Chelsea, N’Golo Kante, raporton dhe Sun.

Agjenti i francezit, Karim Douis, raportohet se tashmë është takuar me drejtorin sportiv të PSG-së dhe po mundohen të arrijnë një marrëveshje që 2 herë kampioni i Premierligës të kthehet në Ligue 1.

Kante ka bërë 48 paraqitje për “Blutë e Londrës” sezonin që lamë pas, duke realizuar një gol.

Related posts

“ISHIM TË GJITHË FRIKËSUAR NGA TËRMETI”/ Rrëfen trajenri Cungu: Duhet të jemi gati për gjithçka…

Delo.autor

PËRJASHTIMI I KAMZËS NGA KAMPIONATI/ Kapiteni Plaku: Ky vendim na ra shumë rëndë, nuk e di sa…

Delo.autor

DITA E DERBIT/ Tifozët e TIRANËS sjellin super atmosferën para nisjes së ndeshjes (FOTO)

bora.autor

Leave a Comment