Rojo fantastik, Argjentina kalon në avantazh (VIDEO)

Po luhet në Shën Petersburg sfida e vlefshme për Gurpin D mes Nigerisë dhe Argjentinës. Një përballja tepër delikate që do të përcaktojë fatet e të dyja skuadrave.

Argjentinasit e Sampaolit po kalojnë një moment të errët, ndaj do të kërkojnë një fitore bindëse për të shpresuar deri në fund te kualifikimi.

Në 2 takime Argjentina ka siguruar vetëm 1 pikë, ndërsa Nigeria 3. Trajneri Sampaoli ka bërë disa ndryshime në ndeshjen e sotme, teksa ka lënë jashtë portierin Kabajero, Mezën, Salvion, Akunën dhe Agueron.

Pjesa e parë mbyllet me avantazhin e argjentinasve falë golit të Leo Mesit. Pas përfundimit të fragmentit të parë, argjentinasit shkojnë në dhomat e zhveshjes së kualifikuar. Pjesa e parë e ndeshjes Islandë-Kroaci përfundoi me rezultatin 0-0. Gjithsesi ngelet edhe 1 pjesë për tu luajtur. Të presim e të shohim çdo të ndodhë.

NIGERI-ARGJENTINË 1-2