Futboll Premier League Sport

Roy Kane BEFASON me deklaratën e tij/ Do t’i këpusja kokën trajnerit të Iranit…

Në një intervistë në një televizion ish-kapiteni dhe futbollisti i Manchester United Roy Keane nuk ka kujtime pozitive me trajnerin aktual të Iranit Carlos Queiroz. Ish-mesfushori luftarak ka rrëfyer një përplasje me protugezin kur ky i fundit punonte si asistent Sir Alex Fergusonit te Manchester United. Queiroz e provokoi irlandezin duke vënë në dyshim besnikërinë e këtij të fundit ndaj “Djajve të Kuq”.

“Vuri në dyshim dashurinë time për klubin dhe i tregova rrugën. Dhe keqardhja ime më e madhe është se duhejt t’ia kisha këputur kokën, por është trajner i zoti dhe po bën një punë të shkëlqyer”, deklaron 46-vjeçari Keane.

Irlandezi u largua nga “Old Trafford” pas 12 vitesh kur debatoi me shokët e skuadrës dhe me trajnerin Ferguson.

Related posts

NJË HAP LARG KALIMIT NË SERIE A/ Chelsea ul çmimin, mesfushori drejt Milan!

Delo.autor

UDHËTUAN DRJET ISLANDËS/ Bilardo dhe letra, Kombëtarja relaks para sfidës

Delo.autor

E FUNDIT/ Klubet e Premier shfaqën interes, 33-vjeçari rinovon me Mannchester Unitedin

Delo.autor

Leave a Comment