Futboll Sport

RUSI 2018/ Mijëra tifozë amerikanë në botëror, pavarësisht mungesës së SHBA

Më shumë se 35 000 amerikanë do të shkojnë në Rusi për të ndjekur kampionatin botëror të futbollit, edhe pse SHBA nuk është kualifikuar për këtë botëror dhe marrëdhëniet mes Uashingtonit dhe Moskës nuk janë në nivelin e duhur.

 

Këtë lajm e konfirmoi numri dy misionit diplomatik amerikan në Rusi, Anthony Godfrey gjate ceremonisë së hapjes së konsullatës së re të ambasadës së SHBA në Moskë.

 

“Është një fitore për të dyja vendet tona”, theksoi Godfrey per agjencinë ruse të lajmeve, Interfax.

Related posts

Rikthehet çifti më simpatik në Superiore (FOTO)

Sadik.Autor

DERBI I KRYEQYTETIT/ Partizani i bën thirrje tifozëve për biletat, ja sa janë shitur në 4 orë

Delo.autor

Igli TARE bëhet me “dhimbje koke”, DËMTOHET “ylli” i Lazios, do mungojë…

Isa.Autor

Leave a Comment