Futboll Sport

RUSI 2018/ Shorti i hekurt, yjet ndeshen me njeri-tjetrin në…

Jemi në ethet e Botërorit dhe në këtë Kupë Bote janë mbyllur faza e tretë e Grupeve A,B,C,D  ku shorti ka vënë përball Uruguain dhe Portugalinë ndërsa Franca do të përballet me Argjentinën, Cristiano kundër Suárezit dhe Messi kundër Griezmann, ku do të luftojnë për një vend në gjysmëfinalen.

Katër ndeshje do të jenë forta dhe do të sjellin dy përplasje që premtojnë emocione të forta.

Në pjesën  tjetër të tabelës janë klasifikuar Spanjë, Rusi, Kroaci dhe Danimarkë, që gjithashtu do të luajë një pozicion në gjysmëfinale të tjera.

Ekipi rus do të përballet me Spanjën, ndërsa Kroacia do të përballen me danezët.

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

PASI E PUTHI GJATË INTERVISTËS/ Zinçenko i bën propozimin e veçantë partneres së tij (FOTO)

Delo.autor

REKORDI NEGATIV/ “Ylli” i Barcelonës 3 vjet pa shënuar në transfertë

Isa.Autor

PAS FITORES/ Këto janë notat e lojtarëve të Juventusit… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment