Futboll Seria A Sport

Seria A më pranë për Palermon, një autogol dënon Frosinonen

Palermo hedh një hap të madh drejt rikthimit në Serie A, pas vetëm një sezoni. Në finalen e parë të play-offit të Serie B, skuadra e Roberto Stellones mposhti 2-1 me përmbysje Frosinonen në stadiumin Renzo Barbera dhe tashmë Palermos do t’i mjaftonte një barazim në sfidën e kthimit pas 4 ditësh në transfertë për të luajtur në Serie A sezonin e ardhshëm.

Golit të shpejtë të Cianos që i dha avantazhin provizor Frosinones iu përgjigj sulmuesi La Gumina në fundin e pjesës së parë. 8 minuta përpara fundit një autogol i Terranovës, i dha epërsinë Palermos duke ngritur peshë të gjithë tifozët siçilianë të pranishëm në Renzo Barbera.

Related posts

VAZHDOJNË TË KRYSOJNË TË QETË/ Lenglet dhe Jordi Alba i dhurojnë fitoren Barcelonës

Delo.autor

Lorenzo akuza Ducatit: Nuk besuan asnjëherë tek aftësitë që unë disponojë

Sadik.Autor

Don Balon – Bale negocion fshehtazi me Interin! Gazeta spanjolle: “Se bashku me Icardin…”

Sadik.Autor

Leave a Comment