Futboll Sport

Shkencëtarët japin verdiktin pas studimeve: Ja kush e fiton Botërorin në Rusi

Ekspertëve të ndryshëm të statistikave dhe jo vetëm kanë dhënë verdiktin e tyre për skuadrën fituese të Botërorit. Edhe ata kanë qenë në të njëjtin linjë me shumë tifozë të thjeshtë, pavarësisht se nuk janë bazuar në dëshirat individuale.

 

Sipas tyre fituesi do të jetë Brazili. Për të dalë në këtë përfundim kanë bashkëpunuar shkencëtarët e universiteteve të ndryshme (Innsbruck dhe Münster) dhe specialistë të shoqërive të analizave ekonomike (Deloitte).

 

Studime të ndryshme dalin në fund në të njëjtin konkluzion: mundësitë më të mëdha janë që Brazili të përballet ne finale me Gjermaninë, kampionen në fuqi të Botërorit.

Related posts

Uruguaj-Francë/ Formacionet e mundshme: Tabarez pa Cavanin, Matuidi i skualifikuar

Isa.Autor

GJYKON VAR-IN/ Spalletti: Duhet të përsoset me kohën aktuale. Situatat…

Isa.Autor

Raikkonen “pushton” Amerikën, Hamiton shtyn festën për në Meksikë

Isa.Autor

Leave a Comment