Shqipëria katastrofale, Ukraina e mbyll pjesën e parë në avantazh 0-3

Po luhet testi i dytë miqësor për kombëtarën shqiptare. Pas humbjes turpëruese, djemtë kuqezi do të masin forcat me përfaqësuese më të fortë në letër, pikërisht përballë Ukrainës.

45+1′ Yarmolenko shenon dopiete. Ukraina thellon avantazhin ne 3-0

45′ Akordohen 2 minuta shtese

35′ Mbrojtje katastrofike e Shqiperise. Yarmolenko dhuron spektakël në zonë dhe dyfishon rezultatin.

33′ Shqiperia fiton nje goditje denimi shume prane zones. Niset Manaj por topi ndalet nga muri

31′ Rast i mire per Ukrainen. Konopianka tund rrjeten

25′ Ramadani le fushen. Ne loje Kamer Qaka

23′ Lojtaret shfrytezojne kohen. Afrohen prane stolit per te shuar etjen.

22′ Ramadani ndjen dhimbje, ne dyshim qendrimi i tij ne fushen e lojes

11′ Shans i mirë per Shqipërine, Mavraj gjuan me kokë, pas një harkimi nga këndi, topi kalon ngjitur me shtyllën.

7′ Rast i rrezikshem ne porten tone, Hysaj largon topin shume prane vijes se portes.

1′ Nis takimi në “Evian”