Futboll Sport

SPECIALE/ Njihuni me skuadrat më të mira të Kupës së Botës

Botërori po afrohet, është vetëm 8 ditë larg dhe AlpeNews.al, ju sjell disa nga ekipet më të mira kombëtare që do të aspirojnë këtë verë për të fituar Kupën e Botës në RUSI 2018.

1-Spanja, kanë kaluar pothuajse tetë vjet që “La Roja” fitoj botërorin e fundit por spanjollët shikohen sërish si një nga favoritët për të fituar titullin Kampion Bote në RUSI 2018.

Ekipi i Julen Lopetegui është i përbërë nga 23 lojtarë  dhe ka një mesfushë shumë kreative dhe shumë qëllime.

2-Franca, finalistja e EURO 2016 është një nga favoritët kryesorë.

I komanduar nga Antoine Griezmann si një futbollist i talentuar, por ekipi i ” gjelave” vjen ne këtë Botëror plot me talente dhe me një mesfushë shumë fizike dhe përveç kësaj, simulimi i lojës i vë praktikisht si kampionë. 

3-Brazili, synon të arrijë shumë lartë në këtë Kupë Bote. Me Neymar si yllin kryesor, njëmbëdhjetë lojtarët që ka Brazili është ekipi që shumica e frikës i fut rivalët në aspektin e cilësisë individuale. 

4-Gjermania, Kampionia në fuqi e Botërorit ka qenë në podium për ekipet më të fuqishme nga e gjithë bota për vite e vite më rradhë, ajo gjithmon në kompeticione të tilla shikohet si favorite, pasi gjermanët janë një skuadër me shumë “yje”.

5-Belgjika, është një nga ato skuadra e mbuluara, ata tashmë kanë luajtur mirë në kampionatin e fundit evropian dhe këtë verë ata premtojnë për të luftuar në Kupën e Botës. Drejtuar nga Hazard dhe Kevin De Bruyne Belgjika ka lojtarët dhe është e aftë për të mposhtur çdo skuadër në Botëror RUSI 2018.

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

COPA AMERICA/ Shënohen dy gola të shpejtë, Brazili ndëshkon Perunë (VIDEO)

Delo.autor

VILLARREAL-BARCELONA/ “Vendasit” barazojnë shifrat, shënon Toko Ekambi

Delo.autor

“ZIKALTËRIT” DUAN TA SJELLIN NË MILANO/ Menaxheri i Lukakut: Palët duhet të lëvizin, por jo…

Delo.autor

Leave a Comment