Thomas Strakosha ndjell “frikë” te Liverpool, Mignolet kërkon garanci tek trajneri Klopp

Skuadra e Liverpool është në kërkim të një portieri, sepse “gardianët” që ka në dispozicion nuk mjaftojnë. Të kuqtë humbën një ndeshje shumë të rëndësishme në finalen e Champions League kundër Real Madrid me rezultatin 3-1.

Megjithatë Liverpool ka prezantuar një ofertë në Itali te skuadra e Lazios për portierin shqiptar Thomas Strakosha. Kjo situatë duket se i ka trembur portierët e Liverpool. Simon Mignolet është shprehur se për sezonin e ardhshëm kërrkon më shumë garanci nga trajneri Jurgen Klopp, përsa i përket sezonit të ardhshëm.