Futboll Sport

Tronditet futbolli europian, ndahet nga jeta lojtari 18-vjeçar

Në Irlandën e Veriut, një futbollist i ekipit lokal të Belfastit Eamon O’Connor është ndarë nga jeta në mënyrë të pabesueshme ditën e hënë. Lajmi ka hidhëruar pa masë banorët e komunitetit lokal të Moyardit në Belfastin Perëndimor. Ngjarja tragjike është raportuar nga seksioni irlandez i prestigjiozes britanike “Mirror” (www.irishmirror.ie) por nuk ka dhënë informacione mbi shkaqet e ndarjes nga jeta të 18-vjeçarit.

Ekipi që ai përfaqësonte Newhill i ka kushtuar një falenderim të gjatë djaloshit irlandezoverior. “Eamon ishte një futbollist i jashtëzakonshëm kur na u bashkua në moshën 10-vjeçare. Ishte një shok i mrekullueshëm dhe i mbështeste miqtë e tij në çdo situatë. Aftësia e tij ishte rrallë dhe ishte që merrte kontrollin e takimit. Nuk do të harrojmë kurrë Eamon bashkë me kujtimet që  kemi ndarë bashkë, as fjalët tipike të tij kur i drejtohej  dikujt me fjalën ‘Dawg’! Pushofsh në paqe Eamon!”

Djaloshi kishte vetëm 2 javë që kishte debutuar me Belfast Celtic U-19 dhe në ndeshjen e parë ishte shpallur lojtari më i mirë.

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Brescia-Juventus, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 1-1

Delo.autor

PO SHKËLQEN NË KAMPIONATIN ITALIAN/ Sulmuesi Uzuni realizon një “PERLË” dhe rihap sfidën për Ferencvaros (VIDEO)

Delo.autor

Solidariteti pas tragjedisë/ Skuadrat e Samp dhe Genoa bashkë në funeralin e viktimave

Isa.Autor

Leave a Comment