Cudirat e Boterorit Futboll Sport

Udhëtoi mbi 3000 km për të parë Anglinë, por harroi biletën në shtëpi. Britanikët e ndihmojnë, por…

Historia sa interesante por edhe e çuditshme e një tifozi anglez, ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Dagllas Moreton, arriti në Nizhni Novgorod për të parë kombëtaren e tij ndaj Panamasë, duke e ditur se një fitore do i siguronte kalimin e grupit.

Por, vetëm pasi kishte bërë mbi 3000 kilometra për të mbërritur në Rusi, kuptoi se kishte harruar biletën e stadiumit në shtëpinë e tij, në Btristol. Por, fati duket se i trokiti në derë, kur kuptoi se në hotelin ku po qëndronte ai, isht edhe redaktori i televizionit britanik ITV, Den Houells, i cili bëri një apel publik në Tëitter, për t’i siguruar Dagllasit që udhëtimi nuk do i shkonte dëm.

“Ky është DAgllas. Ai ishte tek hoteli ynë në Volgograd. Sapo e takuam edhe në Nizhni, dhe kuptoi se kishte harruar biletën në shtëpi, në Bristol. Nëse dikush ka një biletë tepër, më njoftoni” – shkroi Houells në Tëitter.

Si për mrekulli, apeli i tij ndaj anglezëve bëri punë, por më pas problemi tjetër ishte se nuk po gjenin tifozin Dagllas t’i jepnin biletën. Pak minuta para ndeshjes, ai bëri një tjetër postim: “Nuk ka mbetur edhe shumë. I gjetëm një biletë Dagllasit, por tani na duhet ta gjejmë.”

 

Related posts

PILOTI I NJOHUR I JEP LAMTUMIRËN F1/ Cdo garë më duket më speciale se zakonisht

Isa.Autor

Lamtumirë Inter, Juventus bën gati 40 mln € për portugezin

Sadik.Autor

ISH-PRESIDENTI I “LOS BLANCOS”/ Lorenzo Sanz: Ja tre yjet që ishin pranë Real Madridit

Delo.autor

Leave a Comment