Futboll Sport UEFA

UEFA ndan grupet para shortit, ja 6 kundërshtarët me të cilët mund të ndeshet Kukësi

UEFA ka bërë ndarjen në grupe të skuadrave që do të marrin pjesë nesër në shortin e “Champions League” për fazën eliminatore.

 

Gjithsej janë 3 grupe, 2 të parat me nga 10 skuadra ndërsa e treta me 12. Kukësi, ekipi që përfaqëson Shqipërinë pas dënimit të Skënderbeut, gjendet në grupin e 3, te skuadrat favorite (të shënuara me të zeza).

 

Kundërshtarët e mundshëm të verilindorëve për këtë fazë janë 6: Spartak Trnavën, Valetën, Alashkert, Sutjeskan, Spartaks Jurmala, dhe Flora Talin.

Ndërkohë skuadra tjetër shqiptare, Shëkndija e Tetovës, që vjen nga kampionati maqedonas gjendet në grupin e 2 në mesin e skuadrave jo favorite. Si rrjedhojë tetovarët do të ndeshen me një skuadër më të fortë se vetja, të paktën në letër.

Kujtojmë që shorti do të hidhet nesër në orën 12:00

Group 1

APOEL (CYP)
Qarabağ (AZE)
Sheriff (MDA)
The New Saints (WAL)
Videoton (HUN)
Shkëndija (MKD)
F91 Dudelange (LUX)
Olimpija Ljubljana (SVN)
Sūduva (LTU)
Torpedo Kutaisi (GEO)

Group 2

Ludogorets Razgrad (BUL)
Legia Warszawa (POL)
Malmö (SWE)
Rosenborg (NOR)
HJK Helsinki (FIN)
Víkingur (FRO)
Crusaders (NIR)
Winners of the preliminary round
Cork City (IRL)
Valur Reykjavík (ISL)

Group 3

Celtic (SCO)
Astana (KAZ)
Crvena zvezda (SRB)
Hapoel Beer-Sheva (ISR)
Kukës (ALB)
Zrinjski (BIH)
Spartak Trnava (SVK)
Valletta (MLT)
Alashkert (ARM)
Sutjeska (MNE)
Spartaks Jūrmala (LVA)
Flora Tallinn (EST

Related posts

“SUPERCLASICO” MË E ÇMENDUR NË HISTORI/ “Libertadores” publikon grupet e edicionit të ardhshëm… (FOTO)

Isa.Autor

GOLEADORËT E MAN CITY/ Gabriel Jesus këshillon GUARDIOLËN: Me Aguero kuptohemi pa…

Isa.Autor

Eleminoi BARCELONËN nga Champions League, lojtari i ROMËS vendos për të ardhmen

Isa.Autor

Leave a Comment