Futboll Ligue 1 Sport

Verratti nuk e ka të qartë të ardhmen/ Italiani pritet të largohet nga PSG

Agjenti Mino Raiola dëshiron që ta largojë Marco Verrattin nga Paris Saint-Germaini – bëjnë të ditur mediat franceze. Manchester Unitedi, Juventusi dhe Real Madridi, janë disa prej klubeve të interesuara për shërbimet e mesfushorit italian, i cili mund të ndërrojë skuadër.

 

Le10Sport, Maxi Sport dhe Paris Team raportojnë se Verratti është takuar me trajnerin e ri të PSG-së,
Ish-trajneri i Borussia Dortmundit është shumë rigoroz kur është fjala për dietat ushqimore dhe u ka thënë të gjithë lojtarëve që t’i ndryshojnë shprehitë ushqyese.

Nga ana tjetër, sipas calciomercato.com, edhe Raiola është i interesuar që ta largojë klientin e tij nga Parc des Princes gjatë kësaj vere. Barcelona nuk është më e interesuar, por shumë klube të tjera i duan shërbimet e mesfushorit.

Pritet të shihet nëse Veratti do të kthehet në Itali apo do të luajë në ndonjë ligë tjetër.

Related posts

PUBLIKOI FOTON EPIKE/ Xherdan Shaqiri me urim special për “Ramazan”

Delo.autor

EFEKTI RONALDO/ Alex Sandro vendos të QËNDROJË tek Juventusi prej portugezit

Isa.Autor

NDODH EDHE KJO/ SKANDALI i zbuluar nga mediat rumune, QAKA u ble nga një TRAFIKANT

Isa.Autor

Leave a Comment