Futboll Seria A Sport

ZYRTARE/ Javier Pastore prenoton vizitat mjekësore tek klubi i madh italian

Roma pritet të kryejë vizitat mjekësore të Davide Santon dhe Nicolo Zaniolo ditën e hënë, një ditë më pas është radha e Javier Pastore.

Ujqërit vazhdojnë të jenë shumë aktivë në merkato këtë verë pasi kanë blerë Justin Kluivert, Bryan Cristante, Ante Coric dhe Ivan Marcano.

Sipas Sky Sport Italia, një marrëveshje është arritur me Paris Sain-Germain për të blerë Pastore për 18-20 mln euro plus bonuse, që në total do të shkonin 24 mln euro.

Lojtari argjentinas pritet të mbërrijë ditën e hënë në kryeqytetin italian dhe do të kryejë vizitat mjekësore ditën e martë në klinikën Villa Stuart.

Ndërsa Santon dhe Zaniolo do t’i kryejnë ditën e hënë, si pjesë shkëmbimi e operacionit Nainggolan, i cili do të shkojë tek Inter.

Related posts

SYNOJNË PËRFORCIME TË MËDHA/ Milan i prish planet “Zikaltërve” për mesfushorin e Serie A…

Delo.autor

Al-Khelaiffi shtrëngon fort Neymarin: Qëndron te PSG me 2000%

Q.Autor

BBC: Chelsea vendos ta mbajë Conten

Q.Autor

Leave a Comment