• Home
  • Futboll
  • ANGLIA NUK PROTESTOI/ Ish-arbitri i FIFA-s: Goli i Perisic ishte i parregullt
Futboll Sport

ANGLIA NUK PROTESTOI/ Ish-arbitri i FIFA-s: Goli i Perisic ishte i parregullt

Ish-arbitri i FIFA-s Eduardo Iturralde thotë se goli i barazimit i shënuar nga Ivan Perisic në fitoren 2-1 të gjysmëfinales ndaj Anglisë duhet të ishte anuluar. Perisic goditi me takë topin duke e shtyrë në rrjetë në pjesën e dytë, duke barazuar rezultatin pas golit të Tripper në minutat e para të takimit.

Gjithsesi, kishte polemika për takën e lartë të kroatit, i cili me atë lëvizje i ka hequr mundësinë Walker-it ta godasë me kokë. Iturralde, i cili punon si analist në Cadena Ser, thotë se aksioni ishte një lojë e rrezikshme dhe nuk duhet të ishte quajtur.

Goli i lojtarit të Inter çoi ndeshjen në kohë shtesë dhe ishte Mandzukic ai që i dha fitoren ballkanasve në minutat e fundit duke dërguar ekipin e tij në finale.

Related posts

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Rusisë dhe Brazilit

Sadik.Autor

SERIE A/ Ancelotti-Allegri, dueli i strategëve filloi nga mediat sociale

Sadik.Autor

Dortmund kërcënon lojtarët: Ja çfarë do t’ju ndodhë po bëtë si ata

Q.Autor

Leave a Comment