Futboll Sport

FRANCË-KROACI/ Përcaktohet arbitri që do të gjykojë finalen

Të gjithë janë duke e pritur finalen e madhe të Botërorit. Aty ku ka një diferencë të madhe midis skuadrave. Franca e mbushur plot me yje përballë Kroacisë surprizuese të kompeticionit. Tani është përcaktuar dhe gjyqtari i ndeshjes finale të Botërorit.

Do të jetë argjentinasi Nelson Pitana. Mund të thuhet se nuk është zgjedhja më e mirë sepse Franca e eliminoi Argjentinën por jo. Ai e ka arbitruar Francën edhe në ndeshjen me Uruguain ku francezët fituan me rezultat 2-0.

 

Related posts

ÇËSHTJA E SHIRITIT/ Ironizon “Bild”: A nuk KA PROBLEME të tjera ITALIA që merret me…

Isa.Autor

Milan arrin marrëveshje me Palmeiras, Gomez e refuzon dhe ‘acaron’ më tej situatën

Q.Autor

PIKANTE/ Lojtari i PARTIZANIT sfidon DELE ALLI me festimin e famshëm (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment