Futboll Seria A Sport

Barcelona i “rrëmbeu” Malcom, Roma tani synon kampionin e botës

Roma vazhdon të lëvizë me forcë në merkato. Pas goditjes nga Barcelona, që i rrëmbeu në minutat e fundit Malcom dhe sulmit të Crystal Palace e Everton për Gonalons, verdhekuqtë janë detyruar të ndryshojnë strategjitë në merkato.

Në rast të një largimi të Gonalons, drejtori sportiv, Monchi do të synojë Steven N’Zonzi të Sevillas, i cili ka një klauzolë largimi prej 35 milionë eurosh.

Një tjetër alternativë për drejtuesit e klubit nga “Trigoria” është edhe talenti i Lyon, Tanguy Ndombele, që vlerësohet 25 milionë euro.

Related posts

MBYLLET BOTËRORI/ HAMILTON fiton garën e fundit dhe shkruan historinë e F1

Isa.Autor

PËRBALLJA GJYSMËFINALE PSG-MANCHESTER CITY NË CHAMPIONS/ Hargreaves: Arritën të bllokonin Haaland, por francezët kanë…

Delo.autor

MERKATO E JANARIT/ Firma çështje orësh, ylli i Manchester City-t dhurata e… Barcelonës

Delo.autor

Leave a Comment