Futboll La Liga Sport

“ÇMENDET” REALI/ Madrilenët ofrojnë 55 milionë euro për lojtarin e Tottenham

Merkato e verës ka nisur vrullshëm për skuadrën e Real Madrid, teksa fillimisht largimi i Cristiano Ronaldos ishte befasia më e madhe. Tashmë presidenti Fiorentino Perez ka nisur nga puna për të kompletuar skuadrën me elementë cilësorë.

Sipas “The Sun”, madrilenët kanë gati një ofertë prej 55 milionë eurosh për mbrojtësin e linjës së djathtë të Tottenhamit, Kieran Trippier.

Paraqitjet pozitive me përfaqësuesen e Anglisë kanë bërë që vlera e lojtarit në fjalë të rritet. Gjasat e largimit të tij nga Tottenham janë të pakta, megjithatë pritet në vijim të mësohet se ç’do të ndodhë me të ardhmen e futbollistit.

Related posts

MOLDAVI-SHQIPËRI/ Lorenc Trashi titullar, ja si do të rreshtohen “kuqezinjtë” (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

“KATAR 2022″/ Ekipi kroat uron dy prurjet e Rejës: Krenarë dhe të lumtur për ftesat nga Kombëtarët

Delo.autor

Fotografia e parë e familjes pesë anëtarëshe të Leo Messit (foto)

Q.Autor

Leave a Comment