Futboll Seria A Sport

EKSOD TEK MILANI/ Agjenti i Susos takohet me klubin e madh anglez

Agjenti i sulmuesit të Milan, Suso, thuhet të jetë takuar me Chelsea-n këtë javë për të diskutuar transferimin potencial me vlerë 40 mln euro. Spanjolli është përfolur gjatë kohëve të fundit për një largim nga Kuqezinjtë, me Napoli dhe Inter të interesuar.

Por kalimi i Sarri-t në Stamford Bridge, që akoma nuk është konfirmuar, do të thotë se Suso tani mund të transferohet te Blutë e Londrës. Sipas Calciomews24, agjenti Lucci është takuar me drejtuesit e Chelsea-t ditën e martë në Londër.

Milan është përjashtuar nga Europa League për shkak të Fair Play Financiar dhe po kalon një situatë kaotike. Nëse do t’i duhet të shesë lojtarë, Suso është kandidati ideal, pasi për shërbimet e tij do të duhen 40 mln euro.

Related posts

FORMULA 1/ Rusia refuzon shkëmbimin e garave, në Shanghai merret vendimi ekstrem

Delo.autor

MERKATO E VERËS/ Inter nis kontaktet me Real Madrid për shërbimet e sulmuesit…

Delo.autor

NBA/ Anthony Davis magjik për Lakers, triumfojnë edhe Houston e Boston

Delo.autor

Leave a Comment