• Home
  • Futboll
  • FATSJELLËSI/ Tigri Bartek parashikoi saktë Kroacinë finaliste
Futboll Sport

FATSJELLËSI/ Tigri Bartek parashikoi saktë Kroacinë finaliste

Tigri Bartek, i cili jeton në kopshtin zoologjik Rojev Ruçei në Rusi, parashikoi se Kroacia do të ishte fituese e çiftit të sotëm gjysmëfinal.

Në 2 kutitë e varura me litar në ambientet e kopshtit zoologjik tigri zgjodhi atë me flamurin kroat. Tashmë Tigri Bartek është një ogur i mirë për ballkanasit.

Pse jo mund të jetë edhe historik ashtu si fitorja dhe arritja në finale e Kroacisë.

Kujtojmë që finalja do të luhet më 15 korrik në stadiumin “Luzhniki Stadium”.

Përgatiti:AlpeNews.al

https://youtu.be/8IzukW3O5HU

 

Related posts

Inter kërkonë rinovimin me sulmuesin Mauro Icardi

Sadik.Autor

Fitorja e vuajtur në fundin e ndeshjes, Nejmar shpërthen në lot

Sadik.Autor

Milani e pati dhe e shiti, gjigandët italianë bëjnë ‘luftë’ për shërbimet e tij

Q.Autor

Leave a Comment