Futboll Sport

FIFA ndëshkon sërish Serbinë, tifozët mbajtën pankarta me përmbajtje raciste

Organi më i lartë i futbollit, FIFA, ka gjobitur sërish federatën e Serbisë pasi tifozët e kësaj kombëtareje mbajtën pankarta me përmbajtje raciste.

FIFA ka thënë se pankartat përfshinin edhe numrin 88, kod i përdorur nga neo-nazistët për përshëndjetjen “Heil Hitler”.

Tifozët serbë kanë mbajtur pankartat gjatë ndeshjes mes Serbisë dhe Brazilit ndërkohë që federata serbe është e detyrurar të paguajë 20 mijë dollarë.

Edhe federata ruse është gjobitur me 10 mijë dollarë për të njëjtën aryse, ku tifozë rus gjatë ndeshjes Uruguaji- Rusi nxorën pankarta me përmbajtje raciste.

Related posts

Sami Khedira në radarin e Liverpoolit

Sadik.Autor

LA LIGA/ “Los Blancos” bind ndaj Espanyol, Bale rikthehet me gol

Delo.autor

Rrëfehet ish-ferraristi: Kur garoja, mbijetova pas një operacioni nga tumori

Sadik.Autor

Leave a Comment