Futboll Sport

FORMACIONET ZYRTARE/ Luftëtari në fushë për të bërë surprizën në EUROPA LEAGUE

Luftëtari do të luajë në transfertë kundër Ventspils, ndeshje e vlefshme për turin e parë të Europa League. Ky takim do të zhvillohet në orën 16:45 dhe pritet me interes se si do të jetë ecuria e gjirokastritëve në Kupat e Europës.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare. Më poshtë mund të njiheni me 22 lojtarët titullarë që kanë vendosur trajnerët Vukiceviç dhe Kostiç.

Formacionet zyrtare:

Ventspils: Uvarenko, Neziri, Jagodinskis, Batista, Mamah, Rugins, Alfa, Manjagaladze, Tosin, Pavlov, Akinjemi Trajner: Dejan Vukiceviç

Luftëtari: Bukovski, Liçaj, Rapa, Janiçiç, Xhekson, Ramadani, Aleksi, Milosavljev, Vucaj, Bregu, Shkurtaj Trajner: Milosh Kostiç.

Related posts

NGACMIME LEGJENDASH NË RRJETET SOCIALE/ Maldini me fanellën e dytë, Toti: Do të rikthehesh kapiten?

Delo.autor

ARRESTIMI I MICHEL PLATINI/ Ish-presidenti i FIFA-s zbulon prapraskenat: Ia kishte kërkuar…

Delo.autor

Mbaron “aventura” europiane, Shkupi joshet nga titulli kampion

Isa.Autor

Leave a Comment