Futboll Sport

FRANCA KAMPIONE BOTE/ Parisi “feston” me luftë, regjistrohen 2 viktima (FOTO)

Franca arriti të shpallej kampione e botës pas 20 vitesh, teksa mposhti Kroacinë në finale me rezultatin 4-2. Festimet në rrugët e Parisit nuk kanë shkuar siç duhej.

Disa persona kanë prishur festën në rrugët e kryeqytetit francez, teksa kanë shkaktuar trazira. Rrëmuja nisi me hedhjen e gurëve dhe sendeve të tjera të forta ndaj vitrinave të dyqaneve. Raportohet se ka pasur përleshje ku kanë mbetur të plagosur disa persona.

Policia ka boshatisur me gaz lotsjellës Champs-Elizenë. 30 të rinj u ndaluan nga policia pasi grabitën një dyqan shampanje dhe vere në Elize. Rreth 110 mijë policë kanë qenë të mobilizuar nga Ministria e Brendshme për të shmangur trazirat në rrugët e qyteteve franceze.

Ngjarjet më të rënda u regjistruan në Anesi. Një 50-vjeçar humbi jetën pasi ra në një kanal, ku gjithsesi niveli i ujit nuk ishte shumë i lart. Në Seint-Feliks një tjetër person vdiq në një aksident me makinë, ndërsa po festonte fitoren e përfaqësueses së Deshamp. Ndërkohë, dy fëmijë të moshës 3 dhe 6 vjeç janë në gjendje të rëndë, pasi u shtypën nga një motor.

Related posts

PLAS TEK SPANJA/ “Rivaliteti” REAL-BARÇA: Shikoni si ENRIQUE pret RAMOS (VIDEO)

Isa.Autor

Kukësi me “përforcime”, rikthehet qendërmbrojtësi durrsak në radhët e verilindorëve

Isa.Autor

FSHF bën pazar me biletat e Skoci-Shqipëri/ “Ofertë” 6400 lekë kur bileta bën…

Isa.Autor

Leave a Comment