Futboll Seria A Sport

Gazeta spanjolle “Marca” zbulon detajin që e çon Ronaldon te Juventusi

Real Madridi është i gatshëm ta pranojë faktin se Cristiano Ronaldo mund të largohet përfundimisht nga klubi gjatë kësaj vere. Në dy ditët e fundit media të shumta italiane dhe spanjolle raportojnë vazhdimisht se sulmuesi portugez do të transferohet te Juventusi.

Sot e përditshmja spanjolle “Marca” shkruan se Ronaldo ka dy javë që kërkon shtëpi në Torino. Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” është duke menduar për ta vazhduar karrierën në Itali.

Ai ka kujtime shumë të mira nga vizitat në qytetin italian, megjithatë, veçanërisht pasi tifozët e Juventusit e duartrokiten pas paraqitjes së tij fantastike në “Juventus Stadium”, ku i shënoi dy gola, përfshirë një me roveshatë.

Related posts

FITORJA E TRETË RADHAZI/ Kukësi nuk ndalet më, sukses me goleadë ndaj Kastriotit

Delo.autor

MADHËSHTOR/ Juventus mposht Atalanta-n me përmbysje dhe ngre Kupën e Italisë

Delo.autor

“NUK DUA TË THYEJ REKORDE, PUNOJ PËR…”/ Flet Ronaldo: 2018, viti më i miri në karrierën time

bora.autor

Leave a Comment