Futboll Sport

Hoqi flamurin shqiptar, kush është “kroati” planprishës? (FOTO)

Videoja ku shfaqet një person i veshur me fanellë të Kroacisë që u heq nga duart disa shqiptarëve flamurin kombëtar gjatyë festimeve të kualifikimit të kombëtares së Kroacisë në gjysmëfinale ka ngjallur reagime të ashpra nga shumë shqiptarë.

Gjesti i tij skandaloz provokoi një valë reagimesh agresive duke vënë në pikëpyetje marrëdhëniet midis shqiptarëve dhe kroatëve.

Por sot është mësuar se ai nuk ishte një një kroat. Nga mediat mësohet se ai quhet Sasha Tomic nga Jagodina e Serbisë dhe jeton në Zvicër në qytetin e Zyrihut. Ai njihet si serb në rrjetet sociale.

Veprimi i tij krijoi iluzionin se midis shqiptarëve dhe kroatëve nuk ekziston një raport aq vëllazëror në dukje.

Related posts

Genoa-Locatelli/ Mesfushori i Milanit bie dakord për t’u huazuar, njihuni me detajet e transferimit

Q.Autor

Kush janë futbollistë e mëdhenj që nuk kanë fituar kurrë tituj

Sadik.Autor

“NËSE ADHURON FUTBOLLIN, ADHURON EDHE ATË”/ Casemiro: Nuk mund të ndalet

Delo.autor

Leave a Comment