Futboll Seria A Sport

KAMPION I MADH/ Cristiano Ronaldo fiton një tjetër çmim personal

Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin Lojtari më i Mirë Ndërkombëtar në ceremoninë e 2018-ës të ESPY gjatë ceremonisë që është zhvilluar në Microsoft Theater të Los Angeles ditën e mërkurë.

Ronaldo mori çmimin pas triumfit në Champions League për të pestën herë. Golat e tij kanë ndihmuar Real Madrid të fitojnë trofeun për të tretën herë radhazi, pas fitores 3-1 ndaj Liverpool.

Ronaldo e mbylli sezonin me 44 gola dhe tetë asiste në të gjitha kompeticionet. Ish-lojtari i Manchester United ka qenë në formë të shkëlqyer përpara portës edhe këtë vit.

Tashmë ai është larguar nga Spanja për t’iu bashkuar Juventusit në Itali.

Duke parë formën e tij në Champions League, mbase ka ardhur koha që trofeu më prestigjioz europian të rikthehet në Torino pas 22 vitesh.

Related posts

Formacionet/ Superiorja në fushë, klubet luajnë sezonin

Sadik.Autor

LIVE/ Flamurtari-Skënderbeu: Drithërima në portën e korçarëve, Dajsinani i mohon golin Ribajt (VIDEO)

Delo.autor

FORMACIONET ZYRTARE/ Shkodra rikthehet titullar te Kukësi, Duro në sulm ndaj verilindorëve

Isa.Autor

Leave a Comment