Futboll Sport

Benatia lëshon BOMBËN/ Goli i Ronaldo nuk ishte i rregullt, gjyqtarët kanë frikë…

Botërori i Marokut është mbyllur, pa pasur nevojë për rezultatin e ndeshjes së fundit kundër Spanjës, pasi humbjet 1-0 ndaj Iranit dhe Portugalisë nuk i japin asnjë shpresë matematikore ekipit me kapitenit, Medhi Benatia.

“Djemtë bënë një ndeshje të jashtëzakonshme, por kjo nuk ka mjaftuar, – tha qendërmbrojtësi. – Mungoi saktësia para portës, përfshi mua të parin dhe nuk patëm fat. Por po ta shihni edhe një herë golin e Ronaldo do të dalloni se Pepe ka bërë një faull në shtyllën e parë, nuk e kuptoj përse ekziston VAR. Ky gabim nga kushtëzoi Botërorin, por unë jam krenar për ekipin tim.”

Më pas, Bentatia shtoi: “Unë bëra vetëm dy faulle ndaj Cristiano, të cilat gjyqtari bëri mirë që i dha, por më ndëshkoi pa të drejtë me kartonin e verdhë. Ronaldo është një nga futbollistët më të mirë të botës, por hobi i tij janë protestat. Ai i bën presion gjyqtarit dhe duket se ata kanë frikë prej tij.”

Related posts

Ronaldo është njeriu i rekordeve, por e ka një disfatë të madhe

Sadik.Autor

Dështoi transferimi me Liverpoolin, Aulas: Fekir i lumtur tek ky klub…

Isa.Autor

E BUJSHME NË ITALI/ Dybala do kërkojë të largohet nga Juventusi, ja klubi që hyn në “lojë”…

Delo.autor

Leave a Comment