Futboll La Liga Sport

KRIZA FINACIARE/ Barcelona do shesë emrin e “Camp Nou” për 300 milionë EURO

Treqind milionë euro për t’i bashkëngjitur “Camp Nou”-t emrin e një sponsori gjigant. Ky është plani i drejtuesve të Barcelonës që duan të mbyllin një marrëveshje sponsorizimi prej 300 milionë eurosh për të ripagëzuar shtëpinë e Lionel Mesit me shokë me një tjetër emër.

HIPOTEZA – Siç përcjell e përditshmja spanjolle “Marca”, ideja është ajo që parashikon të mbyllet një akord për ta riemëruar stadiumin e katalanasve në muajt e parë të 2019-ës. Për momentin bisedimet janë të hapura me disa kompani amerikane dhe aziatike dhe ato mund të mbyllen duke nisur nga fillimi i vitit të ardhshëm.

Drejtuesit e Barçës e kanë shpalosur prej kohësh opinionin e tyre, sepse një hap i tillë do t’i jepte klubit një tjetër dimension financiar për të konkurruar në nivelet më të larta në tregun botëror: “Ajo që ka rëndësi është marka, sepse në fund është ajo që të jep burimet për të qenë konkurrues”, ishin fjalët e drejtuesve të klubit që shoqëruan Barcelonën në turneun amerikan.

Turi i radhës në SHBA është bërë me qëllim për të vijuar zgjerimin e tregut të markës së klubit, ndërkohë që duke nisur nga viti 2019, nga Amerika dhe Azia klubi mund të spostohet në Kinë ose Japoni.

Related posts

FITORE SPEKTAKOLARE NË “AIR ALBANIA”/ “Bardheblutë mposhtin me përmbysje Teutën dhe i afrohen rivalit në krye

Delo.autor

Milan fillon merkaton me detyrim, firmosin me ish-sulmuesin e Liverpool

Sadik.Autor

FORMULA 1/ Vettel pranë rikthimit te Red Bull, Verstappen e paralajmëron

Delo.autor

Leave a Comment