Futboll Sport

Kylian Mbappe merr trofeun e parë personal në karrierë

Sulmuesi Klnian Mbappe është shpallur lojtari më i mirë i ri i Botërorit në Rusi. Vetëm 19 vjeç dhe arriti të shënojë 4 gola me Kombëtaren e tij.

Jo vetëm kaq, por sulmuesi së bashkue me legjendën braziliane Pele, janë dy lojtarët, të cilët kanë shënuar në moshën 19 vjeçare.

Për Mbappe ky është vetëm fillimi, sepse përpara ka një karrierë shumë të gjatë.

 

Related posts

STATISTIKA/ Nga ndeshja me Sasuolon te kryegolashënues i Seria A , njihuni me shifrat e Ronaldos

bora.autor

“SHKAKTOI DËME KATASTROFIKE NË KARRIERËN TIME”/ Michael Owen akuzon rëndë: Capello është një plehrë…

Delo.autor

Espanyol-Barcelona, në Kupën e Mbretit luhet derbi

Q.Autor

Leave a Comment