Futboll Sport

Presidentja e Kroacisë puth kupën dhe përqafon të gjithë futbollistët, ja festa e çmendur në shi (VIDEO)

Franca ngriti në qiell për herë të dytë në histori trofeun e Kupës së Botës. Skuadra e Deshamp mposhti me rezultatin 4-2 Kroacinë e Daliç.

Në momentin e ceremonisë së dorëzimit të trofeut dhe të medaljeve nuk munguan momentet pikante. Një shi i rrëmbyer nisi në momentin që skuadrat u ngjitën në podium për të marrë medalien.

Putin dhe Ceferin ishin të vetmit që arritën t’i bënin ballë shiut me çadër, ndërkohë që Presidenti i Francës, Makron dhe ajo e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, u bënë qull nga shiu, por kjo gjë nuk ishte aspak problem për ta.

Presidentja kroate, nuk nguroi t’i përqafonte të gjithë lojtarët dhe trajnerin e Francës, pavarësisht disfatës. Në fund të dy puthën kupë dhe më pas Loris ngriti në qiell trofeun. Reshjet e shiut nuk i penguan aspak francezët për të festuar si të çmendur.

Për më tepër ndiqni videot:

P{“videoid”:”1531676116513″,”type”:1,”ratio”:0.75}

Related posts

“Ylli” i Arsenal rikthehet në stërvitje pas 17 muajsh larg fushave

Sadik.Autor

PO BËHET VIRALE/ Klopp “harron” Liverpool dhe fokusohet tek stërvitja e kundërshtarit (FOTO)

Delo.autor

NUK SHËNOI ME PORTËN BOSH/ Tifozët “masakrojnë” Gagliardini: Ju jeni me Juventus…

Delo.autor

Leave a Comment