Futboll Sport

Lëvizje në merkato, klubi italian arrin akordin me sulmuesin shqiptar

Skuadra italiane e Arecos ka arritur akordin me sulmuesin shqiptar Kristian Keqi. 22-vjeçari në të kaluarën ishte pjesë e Sanxhovaneses në Serinë D, ndërsa tani do të aktivizohet një kategori më sipër, pasi Areco militon në Serinë C.

Keqi është vlerësuar nga mediat italiane si një sulmues tepër potent, i cili pritet të ndihmojë skuadrën e re për tu ngjitur në Serinë B. Mësohet se transaksioni i blerjes është në fakt i mbyllur dhe zyrtarizimi pritet të mbërrijë javën e ardhshme

Related posts

“AI ËSHTË NJË LOJTAR I MADH/ Trajneri Bielsa: Preferoj që më të mirët të luajnë kundër nesh sepse…

Delo.autor

LËSHON NJË BATUTË PËR ZIZUN PAS FITORES/ Simeone: Nuk ka mundësi që të mos…

Delo.autor

Zidane i kënaqur me lojën, por konfuz për diçka kryesore

Sadik.Autor

Leave a Comment