Bundesliga Futboll Sport

Lewandowski kërkon largimin/ Trajneri i Bajernit zbulon të ardhmen e sulmuesit

Trajneri i ri i Bajernit të Mynihut, Niko Kovac ka konfirmuar se Jerome Boateng dhe Robert Lewandowski nuk do të largohen nga kampionët aktual të Gjermanisë.

Kovac është prezantuar si trajner i Bayernit këtë të hënë dhe menjëherë është pyetur për dyshen në fjalë të cilët kanë qenë të lidhur për një kalim të mundshëm te Juventusi.

“Boateng? Ai do të qëndrojë me ne. Unë kam biseduar me të”, tha Kovac.“E kam trajnuar vëllain e tij në Frankfurt dhe ndjehem aq mirë me Jerome po aq sa me Kevin Prince”.

“Lewandowski? Ai ka një kontratë me Bayernin deri në vitin 2021 dhe do të qëndrojë sepse ai është pjesë e rëndësishme e klubit tonë”.

Related posts

Merkato e janarit/ Milan komunikatë zyrtare, dëshpërohen tifozët

Q.Autor

Si i ati dhe i biri/ Djali i legjendës së Kosovës protagonist në Gjermani

Isa.Autor

“ËNDRRA VDIQ, DO NGRIHEMI”/ Kjo VIDEO po përlot botën e futbollit

Delo.autor

Leave a Comment