Futboll Sport

Mesfushori portugez, Carvahlo i bashkohet klubit të madh në Spanjë

Mesfushori i Portugalisë William Carvalho është zyrtarisht një futbollist i skuadrës spanjolle të Betisit. 26-vjeçari ka nënshkruar një kontratë 5-vjeçare mej spanjollët dhe do t’i bashkohet skuadrës në grumbullim.

Carvalho u largua nga Sportingu, pas përplasjeve të forta që ai dhe disa lojtarë të skuadrës patën me ish presidentin. Paraqitja e mirë në Botëror bëri që për mesfushorin të kishte oferta mjaft interesante, por ishin pikërisht andaluzianët, ata që u treguan më të shpejtë.

Related posts

Ancelotti uron Bayern-in, Robben paralajmëron klubin

Sadik.Autor

Ylli i Zonjës së Vjetër drejt Atletico Madridit

Sadik.Autor

MJAFTOJNË 2 MINUTA! Baseli i Xhakës në disavantazh pas gafës (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment