Champions League Futboll Sport

Ndeshje zhgënjyese apo fiksim rezultati? Humbja e Shkëndijës lë shumë “pikëpyetje”

Ndeshja e djeshme për Shkëndijen e Tetovës nuk ka përfunduar pa polemika. Skuadra shqiptare u mposht “lehtësisht” dje në fushën e The Neë Saints. Uellsianët arritën të shënonin tre herë në pjesën e parë.

Mënyra se si kuqezinjtë i pësuan golat lë shumë dyshime se ndeshja mund të jetë trukuar. Duke parë shpërthmin dhe lojën spektakolare në fushën e tyre dhe fitoren e thellë 5-0, është shumë e vështirë për t’u pranuar se si Shkëndija të mposhtej në një mënyrë të pazakontë.

Deri më tani UEFA nuk ka deklaruar se ka nisur një hetim për këtë takim, por ndryshimi i paraqitjes nga takimi i parë në të dytin aludon për manipulim të rezultatit.

Related posts

Ish-futbollisti i disa skuadrave, trupi që vazhdon të godasë rrjetet sociale (fotot)

Sadik.Autor

Kupa e Botës/ Brazili kërkon goli e dytë, Zvicra i përgjigjet me Shaqirin

Sadik.Autor

REVOLUCION NGA “THEMELET”/ Juventus dëshiron të shesë yllin e ekipit. Ja skuadrat që e duan

Delo.autor

Leave a Comment