Futboll Sport

Neymar për Mbappe e Rakitic: Nuk e fsheh dot, do doja të isha njëri prej jush (FOTO)

Neymar u ka kushtuar një status në rrjetet sociale dy shokëve të tij, Kyalian Mbappe-s dhe Ivan Rakitic-it, të cilët do të luajnë në finalen e Botërorit. Braziliani i cili nuk mundi të kalonte më tej se çerekfinalet me ekipin e tij kombëtar, përveçse u uron fat, nuk e mohon se do të donte që të ishte njëri prej tyre të dielën.

“Shokët e mi, Kylian Mbappe dhe Ivan Rakitic… Ne e dimë sa e vështirë është të shkosh atje, tani shijojeni dhe bëni qejf, ia vlen. Jam shumë krenar për të dy ju dhe jam shumë i emocionuar për të parë reagimet e tifozëve nga të dy vendet, Franca dhe Kroacia, për të festuar këtë sukses.

Nuk mund ta mohoj dot, do të doja të isha njëri prej jush në fushë, por kjo Kupë Bote nuk ma dha mundëisnë. Ajo qëndron në Katar.Jam këtu mes tifozëve për “Djaloshin tim të Artë” dhe partnerin te Barcelona. Shpresoj që të kënaqeni shumë të dielën, pa harruar se ky është një kompeticion dhe pavarësisht rezultatit ju jeni tani kampionë.

Jam shumë krenar t’ju kem juve shokë dhe bota e futbollit duhet të jetë krenare për këtë finale të madhe. Paçi fat!!”-përfundon Neymar.

Meus amigos @k.mbappe29 e @ivanrakitic … Nós sabemos como foi duro para vocês chegarem até aqui, agora desfrutem e se divirtam, pois valeu a pena. Estou muito feliz por vocês dois e me emociono vendo a reação dos torcedores dos seus países, França e Croácia, comemorando muito este feito. Não nego, gostaria de estar com um de vocês dentro de campo, mas nesta Copa não deu. Ficou para o Catar… Fico aqui na torcida pelo meu "Golden Boy" e pelo meu parceiro de Barcelona. Espero que vocês se divirtam muito no Domingo, sem esquecer que é uma competição e que independente do resultado vocês já são campeões. Que vocês dois levem aos seus companheiros de elenco meu desejo de uma excelente partida de futebol. Tenho muito orgulho de ter vocês como amigos e o mundo do futebol deve se orgulhar dessa grande final. Boa sorte !!

A post shared by Nj 🇧🇷 👻 neymarjr (@neymarjr) on

Related posts

Ibrahimovic i thur elozhe talentit të Bayern: Ka një të ardhme të madhe përpara

Isa.Autor

PRITEJ ZYRTARIZIMI TEK JUVENTUS/ Por ylli Suarez është gati të kalojë në… Madrid

Delo.autor

E BUJSHME/ Nuk “nderon” vetëm SHQIPËRIA, KOSOVA arrin fitore HISTORIKE

Isa.Autor

Leave a Comment