Futboll Sport

Reali, Barcelona apo…? Ja kush klub ka më shumë lojtarë në çerekfinalet e Botërorit (FOTO)

Kampionati Botëror “Rusi 2018” ka arritur tashmë në fazën çerekfinale, ku kanë mbetur 8 ekipe në garë për trofeun. Kampioni aktual i Premierligës, Manchester City, ka më shumë nga të gjithë klubet e tjerë lojtarë në çerekfinale.

Nga klubi i Cityt ishin grumbulluar nga kombëtaret e tyre 16 lojtarë që nga dita e parë e Kampionatit Botëror. Tashmë turneu ka hyrë në fazën e një të katërtën e finales, ku 11 lojtarë të Citizens ende janë të përfshirë në kërkimin të trofeut më 15 korrik në Moskë.

Vincent Kompany, Kevin De Bruyne (Belgjikë), Gabriel Jesus, Danilo , Fernandinho dhe Ederson (Brazil), Kyle Walker, John Stones, Raheem Sterling dhe Fabian Delph (Angli) së bashku me Benjamin Mendy të Francës janë ende në Kupën e Botës.

Lojtarët e tjerë të Cityt që kanë qenë në kampionat dhe tashmë janë eliminuar të Citizens përfshihen Nicolas Otamendi dhe Sergio Aguero (Argjentinë), Iklay Gundogan (Gjermani), Bernardo Silva (Portugali) së bashku me David Silva të Spanjës.

Related posts

ÇFARË TALENTI/ Zhegrova fantastik, SHËNON SUPERGOL nga jashtë zone (VIDEO)

Isa.Autor

Feston 26-vjetorin me menaxherin SHQIPTAR/ Xhaka: Në Londër me më të…(FOTO)

Isa.Autor

KOSOVË-ANGLI/ Milot Rashica me vlerësime mbresëlënëse se Rashford, ja statistikat (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment