Futboll La Liga Sport

Reali nuk vonon/ “Los Blancos” gjejnë zëvendësuesin e Cristiano Ronaldos (DETAJE)

Kalimi i Cristiano Ronaldos nga Real madridi te Juventus duket se është thjesht çështje kohë, të paktën kështu shkruhet nga mediat italiane dhe ato spanjollle kryesisht. Së fundmi, po të njëjtat media konfirmojnë se “Los Blancos” janë shumë pranë marrëveshjes me pasuesin e “yllit” portugez.

Bëhet fjalë për Romelu Lukakun, sulmuesin e Manchester United. Madrilenë janë të gatshëm të ofrojnë plot 150 milionë euro për të përfituar shërbimet e belgut. Reali është hedhur në sulm edhe për përfitimin e shërbimeve të një prej dy lojtarëve të tjerë. Kylian Mbappe ose Neymar do “zbarkojnë” në Madrid për të zëvendësuar Benzemanë dhe Cristiano Ronaldon.

Përgatiti:AlpeNews.al

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Barcelona-Atletico Madrid. Rezultati 2-3

Delo.autor

DERBI I ITALISË/ Juventus vendos rekordin e jashtëzakonshëm

Isa.Autor

IU VETËOFRUA FRANCEZËVE/ Marseille refuzon huazimin e LLORENTE

Sadik.Autor

Leave a Comment