Futboll Premier League Sport

SUPER AUBAMEYANG/ Gabonezi shënon 3 gola për 17 minuta para syve të Emery (VIDEO)

Të gjithë trajnerët duan ta nisin mbarë aventurën në klubin e tyre të ri. Dhe starti i Unai Emery mund të thuhet se do të jetë një sukses. Ekipi kundërshtar për miqësoren e parë të sezonit është Boreham Wood, një klub i kategorisë së pestë angleze.

Lojtari që shkëlqeu brenda shumë pak minutave ishte pikërisht Pierre-Emerick Aubameyang. Sulmuesi gabonez ka shënuar një tripletë brenda 17 minutave.

Goli i parë ka ardhur nga 25 metra, një goditje fantastike e afrikanit e cila shkon në trekëndëshin e djathtë.

Nuk vonuan shumë as dy golat e tjerë duke kompletuar tripletën. Një start më të mirë nuk mund ta kishte kërkuar.

Related posts

KUPA E BOTëS/ Egjipti i pafuqishëm, Rusia shënon edhe golin e tretë

Sadik.Autor

KRITIKON ASHPËR RONALDON/ Ish-mbrojtësi i Juventus: Është injorant, ka dy vite në Itali dhe…

Delo.autor

E RRALLË/ Çudia në formacionin italian, pa asnjë lojtar të Juves pas 20 viteve

Isa.Autor

Leave a Comment