MINUTË PAS MINUTE/ Belgjika mund Anglinë dhe fiton finalen e vogël (VIDEO)

Gjatë këtij kompeticioni disa ekipe kanë zhvilluar një paraqitje fantastike, duke bërë që shumë tifozë të dashurohen me lojën e treguar. Sot luhet ndeshja për vendin e tretë, ku do të përballen dy prej surprizave të këtij edicioni.

Anglia e cila ka surprizuar të gjithë, erdhi në këtë edicion me lojtarë të rinj që arritën të tregonin një nivel të lartë, ku ndeshje pas ndeshje treguan karakter deri sa u eliminuan.

Belgjika nga ana tjetër, një ekip i mbushur me yje, erdhi në këtë kompeticion si një nga pretendentët kryesorë. Ekipi i drejtuar nga Martinez tregoi një formë fantastike, duke zhvilluar ndeshje spektakolare duke u ndalur në gjysmëfinale nga Franca.

80′ GOL.. Belgjika dyfishon rezultatin me Edn Hazard pas një aksioni fantastik. 2-0 dhe Anglia dorzohet pa kushte.

69′ Anglia shumë pranë barazimit me Eric Daier, por Andervaillden nuk lejon që topi të kaloi vijën fatale.

45+’ Nis pjesa e dytë mes Belgjikës dhe Anglisë. Aktualisht rezultati është 1-0 në favor të “djajve”.

47′ Mbtllet pjesa e parë, Belgjika kryeson me rezultatin minimal kundër Belgjikës. Autori i golit për skuadrën e drejtuar nga Martinez u bë mbrojtësi Munier në minutën e 4′.

25′ Belgjika zbret rrëzikshë dhe është shumë pranë golit të dytë me Eden Hazrad.

3′ GOL… Belgjika kalon në avantazh kundër Anglisë me autor Munier.

1′ Nis takimi mes Belgjikës dhe Anglisë. Kjo ndeshje do të përcaktojë skuadrën e tretë meë të mirë të kompeticionit.