Futboll Seria A Sport

Vitsel projekton rikthimin në Europë, 2 “gjigandë” pas mesfushorit belg

Aleks Vitsel ka zhvilluar një Botëoror spektakolar në regjinë e mesfushës së Belgjikës. Ai u kritikua shumë u largua nga Zenit për në Kinë te skuadra Tianjin Quanjian.

Në atë kohë Juventus ishte gati për ta “rrëmbyer”, por paratë kineze bën që ai të ndryshonte mëndje. Tashmë në moshën 29 vjeçare ai mund të rikthehet në Europë. PSG dhe Borusia Dortmund janë gati të konkurojnë për shërbimet e tij në sezonin e ardhshëm.

Related posts

E MUNDI CHELSEA/ Ky është starti më i keq i Arsenalit në 3 dekadat e fundit

Isa.Autor

LIVE/ Ishujt Faroe-Kosovë: Vendos perla e Rashicës, dardanët e mbyllin në avantazh pjesën e parë (VIDEO)

Isa.Autor

LIVE/ Kastrioti – Partizani: Starton pjesa e dytë në “moçalin” e Fushë-Krujës

Delo.autor

Leave a Comment