Futboll Premier League Sport

ZYRTARE/ Bersant Celina flet për herë të parë pas largimit nga Manchester City

Bersant Celina ka folur për herë të parë si lojtari më i ri i Swansea City. Kosovari ka nënshkruar sot kontratë 4-vjeçare me skuadrën nga Liberty Stadium, ndërsa Swans ka paguar rreth katër milionë sterlina, e cila do të kryhet brenda dy viteve.

Celina arriti në Wales pas suksesit të tij që pati në huazim të FC Twente dhe Ipswich Town në dy sezonët e fundit.21 vjeçari beson që Swans është klubi i duhur, i ardhur në kohën e duhur për të.

“Jam më të vërtetë i lumtur që jam këtu dhe mezi pres të filloj sezoni dhe të luaj”, tha Celina.“Kur dëgjova që Swansea me kërkoi, e kuptova menjëherë se kjo është një lëvizje e mirë për mua sepse e di që menaxheri dëshiron të luhet futboll i hapur, që mua me pëlqen”.

“Nuk kisha asnjë dyshim në këtë rast. E njoh filozofinë e klubit edhe më parë dhe të gjithë me kanë folur për këtë. E kam parë çfarë ka bërë menaxheri me Ostersund. E kam parë mënyrën se si ata luanin kundër Arsenal dhe kur ai dhe klubi me kërkuan nuk kisha asnjë dyshim”.

“Isha në Manchester City një kohë të gjatë, por tani e di se ky është vendimi i duhur për mua. Erdha në Swansea sepse dua të luaj në formacionin kryesor. Nuk mendoj se ka ndonjë vend më të mirë se ky për mua”, përfundoi ai.

Related posts

Lewandowski ndryshon agjentin: A është afër largimi i tij nga Bayerni?

Q.Autor

KA VUAJTUR DËMTIME TË SHUMTA/ Inter me plan të specializuar për “motorin” e mesfushës

Delo.autor

Rashford pranë largimit nga Manchester United

Sadik.Autor

Leave a Comment