Futboll Sport

ZYRTARE! Wilshere “tradhton” Arsenal me West Ham

West Ham ka zyrtarizuar blerjen e mesfushorit të Arsenal, Jack Wilshere.

Mesfushori ka firmosur një kontratë trevjeçare në London Stadium, duke u bërë kështu blerja e katërt e trajnerit të ri Manuel Pellegrini pas Ryan Fredericks, Issa Diop dhe Lukasz Fabianski.

26-vjeçari, i cili është lënë jashtë skuadrës së Southgate për Kupën e Botës, është larguar nga Arsenal pas 17 viteve.

Një tifoz i West Ham kur ishte fëmijë, Wilshere është përfolur për një kalim te klubi që në verën e kaluar, por në përfundim u huazua te Bournemouth.

“Ndihem mirë, diçka e veçantë,” shprehet lojtari.

“Njerëzit do t’i kenë parë fotot e mia me fanellën e West Ham kur kam qenë fëmijë. Gjithashtu familja ime dhe disa miqtë e mi janë tifozë të West Ham, kështu që të gjithë e kanë pritur mirë këtë transferim.”

Related posts

Dikur pjesë e Man United, sot nuk do ta besoni skuadrën e re të Anderson

Sadik.Autor

MERKATO E JANARIT/ Milan shfaq dëshirën për mbrojtësin e Tottenham, Conte i kërkon 25 milionë euro

Delo.autor

KUPA E ANGLISË/ Manchester City mposht Everton dhe kalon në gjysmëfinale

Delo.autor

Leave a Comment