Futboll Seria A Sport

Agjenti i MODRIC gëzon INTERIN/ Ai do të bëhet yll në Seria A, do të luajë në Itali…

Marko Maletilic ka folur për zërat që qarkullonin prej kohësh, ku thuhej se Luka Modriç do të transferohet në Itali me skuadrën e Interit. Megjithatë, kroati vendosi të qëndronte në “Santiago Bernabeu” edhe për këtë edicion futbollistik. Agjenti i mesfushorit të njohur ka deklaruar për mediet:

“Fakti që Inter Milani kishte tentuar ta transferonte dhe Modrici e mendoi gjatë këtë punë e tregon ndikim që e ka pasur Ronaldo në futbollin italian.

Për çfarë do arsye, Modriç dëshiron të bëhet yll në Serie A me Interin. Do ta shohim. Besoj se herët apo vonë, Luka do të luajë në Itali. Si shumë kroatë të moshës së tij, ai është rritur duke parë futboll italian”, ka përfunduar ai.

 

Related posts

Kompany: Të luash nën urdhrat e Guardiolas është sikur të studiosh në universitet

Q.Autor

Zyrtare: Laporte lojtar i Manchester Cityt

Q.Autor

SPEKATAKËL ME TOPIN/ Eshtë vetëm 19 vjeç, ja si u MAHNITË MESSI nga Iniesta i ri (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment